Vabaduspartei / Põllumeeste Kogu veebilehte toimetab Ringkonnakohtu 14.03.2011 ja Riigikohtu 13.06.2011 lahendite põhjal tegutsev juhatus

2. september 2011: Vabaduspartei juhatuse kiri erakonna veteranidele

Segadused Põllumeeste Kogu – Vabaduspartei juhatuse ümber paraku jätkuvad, kuid põhjuseid lahkama ja süüdlasi otsima me siinkohal ei hakka.

Pöördume Teie, erakonna veteranide poole küsimusega, mille keskmes on erakonna esimees (jutumärkides või ilma) Valdo Paddar. Teile on mitmel korral mainitud, et peale nõukogudeaegse vanglakaristuse (milles asjaosaline ise tahab näha dissidendile määratud poliitilist kohtuotsust) ja käimasolevale menetlusele mõni nädal tagasi Tartu ülikooli raamatukogu eest toimunud intsidendi teemal, on Valdo Paddaril ka tõsisemaid rikkumisi. Teile on mainitud, et ta on Soomes saanud karistada oma naise kallal vägivallatsemise eest.

Paraku on meile jäänud mulje, et kas peate Teie sellist käitumist ebaoluliseks rikkumiseks või ei võta seda tõendite puudumisel tõsiselt. Tahame uskuda, et esiteks mainitud variant kõne alla ei tule, sest Teie ju väärikad härrasmehed, kelle jaoks õiguskuulekus on oluline, nii usume.

Tahame uskuda, et olete pidanud neid väiteid eesti poliitmaastikule omaseks aluseta laimuks. Nii see paraku ei ole. Palume Teil tutvuda käesoleva kirja manusega, milleks on Joensuu käräjäoikeus – Joensuu 1. astme kohtu – otsus täies ulatuses. Vastavalt seaduse nõuetele on otsuses kannatanute nimed ülekriipsutatud. Võime öelda, et need isikud on Valdo Paddari tolleaege abikaasa, 1-aastane poeg ja abikaasa neli sugulast.

Mis siis toimus? 1998. aastal mõisteti Valdo Paddarile Soomes vanglakaristus kokku üheksa kuriteo eest, need olid relvaseaduse rikkumine, vägivald (”kehaline väärkohtlemine”, 3 episoodi) ja ähvardamine (4 episoodi) ning kahju tekitamine. Märkimisväärne on, et vägivald oli suunatud ennekõike tänaseks juba endise abikaasa vastu (rusikaga näkku löömine, maas lamavale naisele mh pähe jalgadega löömine) ning selle tulemusel määrati kompensatsioone tekitatud valu eest mitte ainult naisele vaid ka üheaastasele lapsele.

Lp. Härrad! Kas Te kiidate sellise käitumise heaks? Kas need teod on Teie jaoks tühised? Kas te tõesti tahate sellise isikuga samas paadis istuda? Kui Teie peate Valdo Paddarit oma tausta poolest (ja mitte ainult tausta, nagu näitab Tartu politseis käimasolev menetlus) sobivaks inimeseks eesti erakonda juhtima, siis me küsime – kas nn rahvuslastel tõepoolest pole Toompea võimuritele väärikamat opositsiooni pakkuda?

Soovitame lugeda manustatud kohtuotsust ja arutada ka seda, et süüdimõistetu on oma sõnade järgi Kapole kaastööd teinud isik.

Lugupidamisega,
Teine juhatus, need, kes Kapo palgal ei ole.

4 kommentaari »

4 kommentaari on “2. september 2011: Vabaduspartei juhatuse kiri erakonna veteranidele”

 1. 1 Margus Lepa ütles september 4th, 2011 kell 21:03:

  Noh, aga “Vabaduspartei” juht või “juht” on ju vabaduses…. veel… :-)

 2. 2 Kopratalu Tuudi ütles september 5th, 2011 kell 22:30:

  Aga mulle see lugu meeldis! Ju oli kirjutaja üks osalistest, kes samuti koslepi sai!

 3. 3 haldaja ütles oktoober 5th, 2011 kell 18:56:

  Kuna kombekas on avalduda oma nime all, siis olgu lisatud, et koslepi takkakiitja Tuudi passinimeks on Valdo Paddar, seega tegu sama isikuga, kes koslepi korraldas.

 4. 4 Latoya ütles november 1st, 2011 kell 04:20:

  I guess finding useful, reliable information on the internet isn’t hopeesls after all.


Kommenteeri